6. Uluslararası 10. Ulusal Ebelik Öğrencileri Kongresi - SİVAS

Saygıdeğer Meslektaşlarımız,

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Ebelik Bölümü tarafından 19-21 Nisan 2019 tarihlerinde gerçekleştirilecek olan 6. Uluslararası 10. Ulusal Ebelik Öğrencileri Kongresi’ne sizleri davet etmekten büyük onur duymaktayız.

 Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Ebelik Bölümü olarak bu yıl “Ebeler: Kadın Haklarının Savunucusudur". teması ile ev sahipliği yaptığımız kongrede; bilimsel düşünceleri ve araştırmaları paylaşmak, yeni fikirler üretmek, farklı bakış açıları yaratmak, ebelik öğrencilerimizi, bilim insanlarımızı ve konuya ilgi duyan tüm katılımcıları bir araya getirmek amacı ile çeşitli kurslar, konferanslar, oturumlar, sözel ve poster bildiri sunumlarına yer verilmektedir. Bilimin ışığında, güncel yaklaşımlar doğrultusunda, yurt içi ve yurt dışından gelen ebelik mesleğinin değerli üyeleri ve alanlarında uzman konuşmacılar ile sizleri buluşturmayı, ebelik mesleğine dair paylaşımların ve çözüm odaklı tartışmaların yapılması yoluyla ebelik alanına katkı sunmayı amaçlamaktayız. Kongrenin bilimsel yönden meslektaşlarımızla bir paylaşım ortamı oluşturması ve mesleğin toplumsal önemine dikkat çekmesi bakımından yararlı olacağını düşünüyor, başarılı bir kongre olmasını diliyoruz.

Anadolu’da kurulan medeniyetlerin izlerini bünyesinde barındıran, tarihi zenginlikleri, kültürel değerleri, kaplıcaları ve doğal güzellikleriyle adeta bir açık hava müzesi konumunda olan güzel şehrimiz Sivas’ta birlikte olabilmek dileği ile hepinize sevgi ve saygılarımızı sunuyoruz.

 

Öğrenci Ebe
Şifanur AYDIN
Kongre Başkanı
Dr. Öğretim Üyesi
Gülbahtiyar DEMİREL
Kongre Başkanı
Doç. Dr.
Büşra CESUR
Kongre Başkanı