6. Uluslararası 10. Ulusal Ebelik Öğrencileri Kongresi - SİVAS

GÜNÜBİRLİK TURLAR
( Tur Kayıtları ve Ödemeleri; 20 Nisan 2019 tarihinde kongre merkezinde alınacak olup,
turlar 21 Nisan 2019 tarihinde yapılacaktır.)

1. TUR PROGRAMI ( GÜRÜN/ŞUĞUL VADİSİ/GÜNPINAR ŞELALESİ/GÖKPINAR GÖLÜ )
Sabah saat 07:30’da yola çıkıyoruz. Keyifli bir yolculuktan sonra Gürün’e varıyoruz. Önce Şuğul Vadisi’ni geziyoruz, ardından Günpınar Şelalesi’ni ve Gökpınar Gölü’nü geziyoruz ve öğle yemeği yiyoruz. Alış veriş için verilen serbest zamanın ardından saat:17:00’de dönüş için hareket ediyoruz. Saat 19:00’da başlangıç noktamıza varıyoruz. Bir başka tur’da buluşmak üzere…

Kişi başı ücret: 100 tl

Ücrete Dahil Olan Hizmetler:
Ulaşım, araç içi ikram
1 adet öğle yemeği
Rehberlik hizmeti

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler:
Özel harcamalar

2. TUR PROGRAMI ( DİVRİĞİ )
Sabah saat 08:30’da Divriği’ye hareket ediyoruz. 2 saate yakın sürecek yolculuğumuzun ardından Divriği’ye varış. İlk olarak dünya sanat tarihinde eşsiz bir eser olarak nitelendirilen Divriği Ulu Camii ve Daruşşifası’nı gezeceğiz. Selçuklulardan ülkemize miras kalan ve Unesco’nun dünya mirası olarak koruma altına aldığı, geometrik sitiller ve bitkisel bezemelerin üç boyutlu görsellikle günümüze ulaştığı taş bezemelerden oluşan yapıyı gördükten sonra Ayanoğlu Konağına gidiyoruz. Konakta alacağımız öğle yemeğimizin ardından Serbest zaman.
Sonrasında dönüş için yola çıkıyoruz. Bir başka turda buluşmak dileğiyle..

Kişibaşı ücret: 125 tl

Ücrete Dahil Olan Hizmetler:
Ulaşım,araç içi ikram
1 adet öğle yemeği
Rehberlik hizmeti

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler:
Özel harcamalar

3. TUR PROGRAMI ( KANGAL )
Sabah saat 09:00’da Kangal’a hareket ve kangala varış. Siz konuklarımızla birlikte Şifalı sularından faydalanma ve havuzlarında ki doktor balıkları ile ünlü Kangal Kaplıcalarını ziyaret edeceğiz. Balık havuzlarına girmek isteyen misafirlerimize vereceğimiz serbest süre sonunda Sivas’a doğru yolculuğumuza devam edeceğiz. Yaklaşık 2 saat sürecek yolculuğumuzun ardından Sivas’a varış. Panoramik şehir turu sonrası başlangıç noktasına dönüş. Bir başka turda buluşmak dileğiyle..

Kişi başı ücret: 80 tl

Ücrete Dahil Olan Hizmetler:
Ulaşım, araç içi ikram
1 adet öğle yemeği
Rehberlik hizmeti

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler:
Özel harcamalar
Havuz giriş ücreti

Balıklı Kaplıca Hakkında Bilgi
Kaplıca suyunun 36-37 derece olması ve kimyasal içeriği nedeniyle çeşitli hastalıkları tedavi edici özelliği vardır. Kaplıca, modern tıptan fayda göremeyenlerin umut kapısı olmuştur. Kaplıca suyunda kalsiyum, magnezyum, selenyum ve bikarbonat gibi iyonlar çok miktarda bulunur. Erkekler ve kadınlar için ayrı ayrı bölümleri vardır. Havuzda, günde bin 500 kişiye kadar hizmet verilebilmektedir. Kaplıcaya ilk kez girenler ciddi ürperti yaşar. Sebebi ise balıkların etrafta dolaşması hastalıklı bölgelerle temas sağlamasıdır. Alışma süresi olarak 2-3 gün öngörülür. Dişleri olmayan balıklar ağızlarıyla cildi pürüzsüz hale getirir. Tedaviden olumlu sonuç alınması için üç hafta (21 gün) gereklidir ve günde 4’ er saattan iki defa suda kalmak girmek gerekir. 
Ayrıca, sabahları aç karına birkaç bardak şifalı sudan içmek de tavsiye edilir.